TRZECIA EDYCJA PROJEKTU:

“KSIĄŻKA UCZY, LECZY, BAWI, WYCHOWUJE, CZYLI O KORZYŚCIACH PŁYNĄCYCH Z MĄDREJ LEKTURY”. Część II

Tym razem w warsztatach wzięli udział uczniowie z klasy 2c.  Warsztaty były zarazem spotkaniem autorskim z panem Michałem Zabłockim, autorem książki pt. „Wiersze do kolorowania”, którą  podarował bibliotece szkolnej.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się skąd autor czerpie pomysły, kiedy one najczęściej  się pojawiają i  co z nimi robi.  Odpowiadały również na pytania co można zrobić z myślami, jakie one mogą być i czy można nad nimi  zapanować.

Pod koniec spotkania autor przeczytał jeden ze swoich wierszy pt. „Poukładanie w głowie”.

Warsztaty odbyły się 24 października 2019r., a  prowadziła je dr Wanda Matras-Mastalerz
Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, autorka projektu, adiunkt w Katedrze Zarządzania Informacją, doktor nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa oraz ekspert w dziedzinie biblioterapii.

Jadwiga Więcławek