TRZECIA EDYCJA PROJEKTU:

“KSIĄŻKA UCZY, LECZY, BAWI, WYCHOWUJE, CZYLI O KORZYŚCIACH PŁYNĄCYCH Z MĄDREJ LEKTURY”. Część I

Co to są emocje? W jaki sposób można wyrazić emocje? Co trzeba mieć, żeby powstała książka ? Na te i inne pytania odpowiadali  uczniowie klasy 2a  podczas warsztatów  czytelniczych, które odbyły  dnia 10 października 2019r. w Osiedlowym Kubie „Jordanówka”.

Były to pierwsze,  z pięciu zaplanowanych dla naszych uczniów, zajęcia  trzeciej edycji projektu “Książka uczy, leczy, bawi, wychowuje, czyli o korzyściach płynących z mądrej lektury”.

Warsztaty prowadziła dr Wanda Matras-Mastalerz z Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN
w Krakowie, autorka projektu, adiunkt w Katedrze Zarządzania Informacją, doktor nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa oraz ekspert w dziedzinie biblioterapii.

W zajęciach wykorzystany został, m.in. wiersz  pt. „Czerwony autobus”,  pochodzący z książki Michała Zabłockiego „Wiersze do kolorowania”.

Jadwiga Więcławek