Klasy siódme ciekawie rozpoczęły pierwszy rok nauki fizyki. Pod koniec września (27.09.) wraz z Wychowawcami  Uczniowie wybrali się na wycieczkę do Młodzieżowego Obserwatorium w Niepołomicach.

Zanim jednak poznali naszą Galaktykę, Układ Słoneczny, planety

i gwiazdy zwiedzili Niepołomickie Błonia.

Błonia to teren tuż przy zamku Królewskim, gdzie ponad 5ha powierzchni wykorzysta nona stanowiska edukujące młodzież.  Był czas na eksperymenty fizyczne, grę w gigantyczne szachy, testowanie zwierciadeł. Uczniowie mogli sprawdzić prawa fizyki poprzez zabawę.

W drodze do Planetarium zatrzymaliśmy się na Rynku, aby delektować się pysznymi lodami Ambrozja.

W Młodzieżowym Obserwatorium  Astronomicznym czekały nas prelekcje połączone z seansem w Planetarium. Tematyka zajęć obejmowała nie tylko zagadnienia astronomiczne, ale tez fizyczne

i geograficzne.

W przystępny i ciekawy sposób przedstawiono nam odkrycia współczesnej astronomii, miejsce Ziemi we Wszechświecie czy ewolucji gwiazd. Uzupełnieniem prelekcji był  seans w nowym cyfrowym planetarium, gdzie pod sztucznym niebem zaprezentowano zjawiska astronomiczne widoczne na sferze niebieskiej. Uczniowie nauczyli się orientacji na niebie, poznali charakterystyczne gwiazdozbiory pór roku oraz niezwykłe wydarzenia widoczne nocą.

Dzień upłynął nam niezwykle. Polecamy innym Uczniom wizytę w Niepołomicach!