Co to jest teatr? Kiedy powstał ? Na czym polega  magia teatru ?  Na te i inne pytania uczniowie klas drugich SP 153  w Krakowie uzyskali odpowiedź podczas cyklu lekcji poświęconych teatrowi. Była to świetna okazja aby na posumowanie tematu zaprezentować dzieciom magiczny drewniany teatrzyk Kamishibai.

Kamishibai to teatr obrazkowy wywodzący się z Japonii – kami to papier, shibai to sztuka. Wykorzystuje kartonowe karty z obrazkami i tekstem oraz drewnianą albo kartonową skrzynkę – butai.

Uczniowie mieli okazję poznać z bliska budowę teatrzyku i samodzielnie przekładać kolejne karty narracyjne. Przy dźwiękach muzyki wysłuchali  bajkę  pt. „Mój przyjaciel Kemushi” napisaną przez Nathalie Dargent.  Czytanie metodą kamishibai było dla nich zupełnie nową formą opowieści i niecodziennym spotkaniem z książką. Wszyscy byli pod niesamowitym wrażeniem. Magiczny świat teatru całkowicie ich pochłonął.

Teatr niejedno ma imię!  Do następnego spotkania !!!

Zobacz relację fotograficzną z klasy 2b.

Nauczyciel bibliotekarz

Jadwiga Więcławek