DSC_0057W dniu 30 XI uczniowie z klasy IV b wzięli udział w warsztatach “Niecodzienny czas Bożego Narodzenia”, zorganizowanych przez Muzeum Etnograficzne w Krakowie.

W atmosferę świąteczną wprowadziła dzieci pani przewodnik, która to opowiadała o zwyczajach bożonarodzeniowych obchodzonych niegdyś w Polsce. Następnie uczniowie mogli oglądnąć wystawę oraz uczestniczyć w quizie dotyczącym tradycji bożonarodzeniowych. Mieli tez możliwość powróżyć sobie ze słomy, co czeka ich w Nowym Roku.
Na zakończenie warsztatów uczniowie wykonywali ozdoby z kolorowych opłatków tzw. światy. Niektóre dzieci wzięły swoje arcydzieła do domów. Może będa one  ozdobami  bożonarodzeniowych drzewek?

A.Iwulska