P1040252„Cukierku, ty łobuzie!” – spotkanie z Waldemarem Cichoniem

Kto wykonuje ilustracje do książek o Cukierku? Czy opisane w książkach historie są prawdziwe? Czy będą nowe części Cukierka? Czy łatwo jest napisać książkę? … Te i inne pytania usłyszał autor serii książek o niesfornym kocie Cukierku podczas  spotkania autorskiego, które odbyło się w Szkole Podstawowej nr 153 w Krakowie, w piątek 8 czerwca 2018r.

Pan Waldemar Cichoń, autor wspomnianych książek, od razu pozyskał sobie młodą widownię. Poczucie humoru, ogromny dystans do samego siebie, łatwość  prowadzenia dialogu z dziećmi, a przede wszystkim szybkie reagowanie na zmianę nastroju odbiorców przełożyły się na sukces spotkania. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały zabawnej historii pojawienia się w życiu rodziny autora kota Cukierka, przyszłego bohatera opowiadań. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas I – III.  Miało ono na celu propagowanie czytelnictwa oraz umożliwienie dzieciom poznanie pisarza i jego zawodu. Po spotkaniu dzieci miały możliwość zdobycia autografu z imienną dedykacją.

Jadwiga Więcławek