Akcja „Lato w szkole 2018”

W pierwszym i drugim tygodniu wakacji uczniowie naszej szkoły mieli możliwość skorzystania z dobrodziejstw akcji „Lato w szkole 2018”. Pierwszy turnus zgromadził pięćdziesięcioro uczniów
z klas 1 – 5, którzy zostali podzieleni  na cztery grupy otoczone troskliwą opieką przez panie Ewę Jawor, Annę Strojny, Agnieszkę Dziublę i Małgorzatę Brzęk. W dniach od 25 do 29 czerwca uczestnicy letniego wypoczynku zwiedzali Ogród Botaniczny, Muzeum Inżynierii Miejskiej, gdzie podziwiali ekspozycję figur stalowych, bawili się na kręgielni w Centrum Handlowo – Rozrywkowym Plaza, obserwowali zwierzęta w krakowskim Ogrodzie Zoologicznym, a na koniec turnusu z zapartym tchem śledzili losy bohaterów filmu „Wyszczekani”.

Drugi turnus, przypadający w dniach od 2 do 6 lipca, rozpoczął się od gier i zabaw na świeżym powietrzu. Piętnaścioro uczniów klas 1 – 4 zwiedzało pod opieką pań Ewy Jawor i Małgorzaty Brzęk krakowskie place zabaw. Szczególnie do gustu przypadły im atrakcyjne huśtawki usytuowane przy Młynówce Królewskiej, ale odnowiony Park Krakowski też wzbudził zainteresowanie dzieci
i dostarczył im wiele radości. Pozostałe dni drugiego turnusu wypełniło zwiedzanie Wawelskich Ogrodów, szaleństwa na kręgielni, pasjonujące przygody filmowej „Uprowadzonej księżniczki”
oraz warsztaty malowania witraży w Muzeum Narodowym zainspirowane zwiedzaniem wystawy poświęconej twórczości Stanisława Wyspiańskiego.

Było więc coś dla ciała i coś dla ducha. Wszyscy doskonale się bawili, pogoda dopisała, a wakacyjne przysmaki spożywane na wycieczkach były wyśmienite. Z tych powodów początek wakacji, chociaż spędzony w szkole, jednomyślnie uznano za udany.

Kliknij napis, by zobaczyć ZDJĘCIA