DSC08306

Ostatnio nasza klasa brała udział w akcji „Marzycielska poczta”. Podjęliśmy się  takich działań, ponieważ wiele nas to nie kosztowało, a jak mamy nadzieję, sprawiło to, że pojawił się uśmiech na ustach tych, którzy tego potrzebują.

Projekt polegał na pisaniu listów do chorych dzieci. My zdecydowaliśmy się napisać do jedenastoletniej Wiktorii Mering oraz trzynastoletniego Szymona Gromady.

Wiktoria to dziewczynka, której nazwisko znajduje się na liście do pilnego przeszczepu serca, przez co musi uczyć się w domu. Ma ona również marskość wątroby. Bardzo lubi malować, czytać
i robić zdjęcia.

Szymon urodził się z wadą genetyczną, a dokładnie z zespołem Downa oraz ma wrodzoną wiotkość mięśni. Obecnie chodzi do trzeciej klasy integracyjnej. Lubi oglądać mecze, przede wszystkim polskich drużyn. Lubi też tańczyć.

Postanowiliśmy, że część z nas napisze listy do Szymona, a część do Wiktorii.

Chcielibyśmy, żeby te dzieci poczuły, że nie są w tym wszystkim same. Bardzo cieszymy się, że
wzięliśmy w tym udział  i na pewno nie przegapimy następnej takiej okazji.

Ida Marszałek 5B