Obraz 264W czwartek 10. marca 2016r. bibliotekę szkolną odwiedzili uczniowie z klasy 1a wraz z wychowawcą, panią Anną Strojny. Dzieci  dowiedziały się w jaki sposób mogą korzystać ze zbiorów bibliotecznych, co to jest karta czytelnika i karta książki, na jak długi czas mogą wypożyczyć książkę do domu i w jaki sposób rozpoznać, że pochodzi ze szkolnej biblioteki. Po krótkiej prezentacji „życzeń książki” i rozmowie na temat jej poszanowania, przyszedł czas na niespodziankę, którą przygotował dla dzieci student III roku matematyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, pan Dominik Nowacki, odbywający w naszej szkole praktykę zawodową, który przeczytał fragment książki A. A. Milne pt.”Kubuś Puchatek.” Poprzez zabawną interpretację czytanego tekstu, dzieci zostały wprowadzone w świat przygód Kubusia Puchatka i jego przyjaciół.

Jadwiga Więcławek