21 LUTEGO – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

Dni z językiem polskim  w Szkole Podstawowej 153 w Krakowie

W  dniach od 21- 24 lutego w naszej szkole odbędą się konkursy związane z językiem polskim. Zapraszamy wszystkich uczniów z klas 1- 8 do udziału w w/w konkursach. Wystarczy zaglądnąć do biblioteki, pobrać karty z zadaniami,  wykonać językowe ćwiczenia konkursowe i wypełnione karty wrzucić do skrzynki w bibliotece. W każdej kategorii zadaniowej zostaną wylosowane i nagrodzone trzy poprawnie rozwiązane karty.

I tak przed uczniami z klas młodszych zadania : krzyżówka, dyktando graficzne i ortograficzne kodowanie.

Starsi uczniowie mogą: sprawdzić swoje umiejętności językowe w quizie  „ Znam swój język ojczysty- nie popełniam błędów”, rozwiązać krzyżówkę dotyczącą przysłów i frazeologizmów oraz wziąć udział w grze językowej z wykorzystaniem kodów QR.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W  KONKURSACH!

Agnieszka Iwulska

Jadwiga Więcławek