W tym roku szkolnym nasze klasy 1-3 biorą udział w projekcie edukacyjnym organizowanym przez Staropolską Akademię Nauk Stosowanych w Kielcach. Dzieci przeniosą się do Krainy Ekonomii, przez którą poprowadzą je Królewna Banknotka i Królewicz Bilonik. A książeczka „Przygody przedsiębiorczego Dżeka” zainspirowana powieścią J.Korczaka „Bankructwo małego Dżeka” pomoże zrozumieć podstawowe pojęcia ekonomiczne. Mamy nadzieję, że na koniec projektu nasi najmłodsi uczniowie będą świetnie wiedzieli, czy warto brać kredyt, czy też nie.

Projekt STAROPOLSKA AKADEMIA EKONOMICZNA  DLA NAJMŁODSZYCH został objęty patronatem honorowym przez Warszawski Instytut Bankowości, który jest głównym organizatorem Roku Edukacji Ekonomicznej.