Wakacje, hurra! A z wakacjami podróże duże i jeszcze większe.  Rzadko wybieramy się blisko, do miejsc dostępnych na wyciągnięcie ręki.  A przecież mieszkamy w wyjątkowym miejscu. To właśnie Kraków i Małopolska jest często celem wyjazdów dla innych mieszkańców Polski.
Dlatego na ostatnią wycieczkę w tym roku szkolnym wybraliśmy Ojców, Pieskową Skałę i Jaskini Nietoperzową. Nie da się ukryć, że błękitne niebo dodaje uroku wapiennym skałom.  I tak też było.  Podziwialiśmy ostańce, jaskinię z jej mieszkańcami obecnymi i dawnymi oraz najpiękniejszy zamek, jaki jest na trasie Orlich Gniazd.
A kiełbaska w Ojcowie pozwoliła nam zadbać o uzupełnienie energii po wędrówce do Bramy Krakowskiej. Pani Przewodnik dbała o to, żeby jakieś informacje pozostały w naszych głowach, a ponieważ swoje opowieści często okraszała legendami, jest duże prawdopodobieństwo,  że zapamiętamy nazwy, nazwiska i okoliczności zdarzeń o których mówiła.
Bardzo dziękuję wszystkim za udział w wycieczkach Szkolnego Koła Krajoznawczo- Turystycznego i nie żegnając się z Wami całkowicie przekazuję pałeczkę Pani Małgorzatę Brzęk. Było mi miło pokazywać Wam przepiękne nasze okolice, uczyć, że krajoznawstwo jest też sposobem na życie.  Jeszcze raz dziękuję.
Anna Palarz