W liście do przyjaciela w 1900 roku Lucjan Rydel pisał: Pomimo że poprzedniego dnia była najobrzydliwsza słota, wypogodziło się właśnie na nasze wesele i już o 9 rano, w cudny słoneczny ciepły dzień jesienny pędziliśmy do Krakowa.”

Sto dwadzieścia jeden lat później pogoda zrobiła dokładnie ten sam figiel i w rocznicę tamtego pamiętnego wydarzenia my – uczniowie, nauczyciele oraz rodzice mogliśmy się świetnie bawić podczas imprezy przygotowanej przez Rydlówkę. Uczestniczyliśmy w Korowodzie weselnym. Uczennice klas ósmych naszej szkoły prowadziły narrację, aktorzy teatru „Złoty Róg” ilustrowali ją tańcem i śpiewem. Było wesoło i kolorowo, ponieważ dziewczynki z klasy 3b wystąpiły w barwnych ludowych strojach. Korowód przechodził do symbolicznych miejsc, oddających kolejne dni wesela (aż 4!). W każdym punkcie pojawiła się muzyka i zabawa. Widownia też dała się porwać do tańca, co widać na zdjęciach.  Magdalena wystąpiła w roli Panny Młodej, prezentując się najpierw w misternym wianku, potem w czepku.

Obszerną relację z wydarzenia jak również wywiad z uczestnikami można zobaczyć na stronie Rydlówki, Radia Kraków oraz w telewizji lokalnej.

Dzięki tej imprezie mogliśmy w przyjemny sposób poznać historię naszej okolicy oraz najsłynniejszej sztuki teatralnej Stanisława Wyspiańskiego „Wesele”. A i przy okazji spędzić przyjemnie czas.

Anna Bręczewska

Marta Kańka