IMG_20180119_094936SPRAWOZDANIE Z XI EDYCJI MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA

18 i 19 stycznia 2018r., w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 153 w Krakowie, odbyły się szkolne eliminacje XI Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania dla klas 1 – 7.

W konkursie wzięło udział 35. uczniów, w tym  13. uczniów  z klas 1 – 2, 14. uczniów
z klas  3 – 4 i 8. uczniów z klas 5 – 7.

Zadaniem uczestników było przeczytanie przygotowanego przez siebie fragmentu ulubionej książki z literatury dla dzieci i młodzieży.

Jury oceniało dykcję, interpretację tekstu  oraz zachowanie limitu czasu. Czas czytania nie mógł przekroczyć 3 min.

Do finału, który odbędzie się 7 marca 2018r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie, ul. Rajska 1 – Oddział dla dzieci „Rajskie Jabłuszko”, przeszli zwycięzcy szkolnych eliminacji w kategorii klas 1-2,  3-4  i 5-7.

Jury w składzie:

Małgorzata Kubiak – nauczycielka j. polskiego, przewodnicząca